Hakkımızda
 


2013 yılında faaliyete geçen,DÜNDAR SOĞUK HAVA DEPOSU;

Türkiye'nin en önemli kara yolu olan D-100 Kara yolu üzerinde,Yalova'ya 20 km. ,Kocaeli'ne 50 km.,İstanbul'a geçiş köprüsü Topçular feribot iskelesine 5 km. mesafede bulunan Altınova ilçe sınırları içinde konumlanmıştır.

Toplamda 8000 m2 açık alan üzerinde kurulmuş,3500 m2 kapalı alan soğuk hava deposu tesisidir.Toplamda 8 odası ile 7000 ton ürünü -20 C ile +18 C arasında muhafaza edebilme kapasitesine sahibiz. Bir adet şok odası ile 24 saatte 20 ton ürün şoklanabilmekte,bir adet 200 ton kapasiteli odamızda ise 0 C ile +5 C arasında depolama faaliyeti yapılabilir.
Odalarımızın tamamı raflı depolama sistemi ile kurulmuştur. 3 adet odamızda Drive in Sistem,5 adet odamızda ise Mekik Sistem kullanılmıştır. Raflı sistemin depolamada birinci faydası ürün adreslemesi ile ürün stok takibi yapmayı sağlaması,ikinci faydası ise taze muhafazada hava dolaşımı ile ürünlerin depo muhafaza süresini uzatmasıdır.

Tesisimizde 24 saat izlenebilir kamera sistemi ve gece güvenlik görevlisi ile güvenlik sağlanmaktadır. Ayrıca tesisimizde depolanan her çeşit ürün sigorta güvencesindedir.

Tesisimiz yapımında tamamen Avrupa sistemi örnek alınmıştır. Elektronik oda ısı takip sistemi ile oda dereceleri standart değerlerde tutularak ,ürün muhafaza süreleri uzatılmaktadır. Depo panelleri yanmaz poliüretan malzemeden imal edilmiş panellerdir.

Her türlü elektrik arıza ve kesintisine,voltaj düşmesi problemlerine karşı 1000 kw lık jeneratörümüz ile çözüm üretmekteyiz.

Bizim için,Depolanan ürün Gıda olduğu için en önemli konu hijyen koşullarını sağlamak olmuştur. Bunun için odalarımızda farklı çeşitten ürünler yerine aynı çeşit ürünler depolayarak çözüm ürettik. Yükleme rampasında dahi farklı çeşit ürünler aynı zamanda yükleme işlemine tabi tutulmamaktadır. Aylık pes kontrolleri yaptırılarak,raporlar müşterilerimizle paylaşılmaktadır.

DÜNDAR SOĞUK HAVA DEPOSU,Kullanıcılarına depolama,forklift hizmetleri yanı sıra paketleme için de çalışma alanları tahsis edebilmektedir. Meyve kalibrasyon makinemiz ile meyve depolaması yaptıran müşterilerimize boylama işleminde destek olabiliriz.